چمن مصنوعی پدل

چمن مصنوعی پدل و معرفی انواع آن

پدل Padel نوعی ورزش راکتی به حساب می آید که در چند سال اخیر افراد زیادی به این بازی جذاب و پرهیجان روی آورده، به همین دلیل خرید چمن مصنوعی پدل هم افزایش یافته است. در کشورهای خارجی این ورزش پس از فوتبال، دومین ورزش محبوب در بین افراد محسوب می شود.

زمين بازي پدل تقريباً شبيه به تنيس است و تنها تفاوت آن در تعداد افرادی است که بازی می کنند. به این صورت که این بازی با چهار نفر بازیکن و به صورت دو به دو انجام می شود، در حالی که بازی تنيس، بدمينتون و اسکواش به صورت انفرادي صورت می گیرد.

زمین ورزش پدل  

زمین ورزش پدل بصورت مستطیل شکل به ابعاد ۱۰ تا ۲۰ متر است که دارای یک تور ۱۰ متری با ارتفاع ۸۸ سانتی متر می باشد. از آنجایی که دور تا دور زمین با دیوارهای شیشه ای احاطه شده، محیط بازی بصورت ساده و یکنواخت است. از این رو، افراد برای کیفیت بازی و سرسبزی محیط تصمیم گرفتن از چمن مصنوعی در زمین بازی خود استفاده کنند.

هر چند برای زیباترشدن محیط می توان از چمن طبیعی هم استفاده کرد، اما نکته قابل توجه در این است که چمن طبیعی نسبت به مصنوعی دارای مشکلات زیادی همچون آبیاری مداوم، چمن زنی و از همه مهم تر برای رشد نیاز به کود شیمیایی و نور خورشید دارد. علاوه بر این موارد، چمن طبیعی ممکن است در اثر گرما و سرمای شدید، آسیب ببیند‌. بنابراین بهتر است از چمن مصنوعی برای زمین بازی پدل، استفاده شود.

چمن مصنوعی مناسب پدل

از آنجایی که ورزش پدل دارای تحرک زیادی است باید چمن مصنوعی پدل به صورتی باشد که بازیکنان هنگام اصابت با زمین آسیبی نبینند. علاوه بر نرمی و لطافت چمن این محصول باید سطح صاف و یکنواختی داشته باشد تا افراد هنگام بازی مشکلی نداشته باشند.

ارتفاع مناسب برای چمن مصنوعی پدل

یکی از نکات قابل توجه در انتخاب چمن مصنوعی ارتفاع الیاف است تا چمن به سمت خاصی متمایل نشود؛ زیرا اگر این اتفاق بیفتد ورزشکاران نمی توانند به خوبی در زمین بازی کنند. به همین دلیل بهتر است چمن مصنوعی با ایستایی۹۰ درجه یا با جهت گیری Random یا اتفاقی انتخاب کنید.

مناسب ترین ارتفاع برای چمن مصنوعی پدل الیاف ۱۰ تا ۱۵ میلی متر است که بهترین گزینه ممکن برای زمین ‌بازی پدل می باشد. به دلیل تحرک افراد در زمین بازی بهتر است چمن مصنوعی با تراکم بالا استفاده شود.

به طور مثال، چمن مصنوعی های مدل فیروزه، یاس و نسرین از جمله چمن های متراکم با ایستایی الیاف ۹۰ درجه به بالا هستند و بسیار برای بازی پدل مناسب می باشند. همچنین مدل پاتینگ ۱۵ میلیمتری با الیاف فر و مجعد که جهت گیری اتفاقی دارند یک محصول بسیار مناسب برای بازی پدل محسوب می شود.

مزایای چمن مصنوعی پدل

  • نگهداری راحت
  • نظافت آسان
  • طول عمر بالا
  • مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
  • ایستایی بالای چمن برای ورزشکاران

نحوه نظافت چمن مصنوعی پدل

نگهداری و نظافت چمن مصنوعی پدل سخت نبوده و می توان با استفاده از جاروهایی با مکش قوی مانند واترجت و با برس زدن الیاف به راحتی از این محصول نگهداری کرد. در صورتی که بر روی چمن مصنوعی پدل لکه هایی از قبیل روغن یا هر نوع کثیفی ایجاد شد باید بدون استفاده از مواد شیمیایی قوی آن را تمیز کرد؛ زیرا بعضی از مواد به الیاف چمن مصنوعی آسیب می رساند.

ویژگی چمن مصنوعی پدل

همانطور که اشاره کردیم، چمن مصنوعی پدل باید به گونه ‌ای باشد که بتواند از آسیب بازیکنان به هنگام زمین خوردن جلوگیری کند. علاوه بر این، یکی از ویژگی هایی که چمن مصنوعی پدل باید داشته باشد، انعطاف پذیری و برگشت پذیری بالای آن است تا در برابر ضربه بازیکنان مقاومت خوبی داشته باشند.

علاوه بر موارد گفته شده، طول عمر بالا چمن مصنوعی یکی دیگر از مواردی است که باعث شده افراد زیادی از این محصول برای زمین بازی پدل خود استفاده کنند. چمن مصنوعی پدل چیزی بین ۴ تا ۷ سال بسته به نحوه استفاده عمر می کند. به عنوان مثال، اگر به طور روزانه و در ساعات طولانی مورد استفاده قرار گیرد؛ مدت زمان کمتری می توان از آن استفاده کرد.

البته به غیر از موارد گفته شده، طول عمر چمن مصنوعی پدل به کیفیت، جنس الیاف و نوع برند هم بستگی دارد. در نتیجه هر مقدار کیفیت چمن مصنوعی خریداری شده بهتر باشد، بالطبع محصول شما مقاومت بیشتری در طول سال دارد. تنها زمانی باید چمن مصنوعی زمین بازی تعویض شود که کیفیت آن پایین آمده باشد؛ زیرا در این صورت دیگر کارایی مورد انتظار را نخواهد داشت. چمن های مصنوعی خانه چمن از با کیفیت ترین محصولات ساخته شده است که دارای گارانتی می باشد.

 اطلاعاتی در مورد چمن مصنوعی زمین پدل

قیمت چمن مصنوعی پدل

آیا برای نصب چمن مصنوعی زمین پدل به لایه ژئوتکستایل نیاز است؟

در ابتدا باید گفت یک عامل مهم در بازی پدل بونوس (Bonus) توپ است که باید طبق استاندارد باشد، یعنی شدت بازگشت پذیری توپ بعد از برخورد به زمین طبق قوانین تعریف شده فدراسیون جهانی پدل باشد. استفاده از لایه ژئوتکستایل در زیر چمن از اصطکاک زیره چمن با سطح زیرین به میزان بسیار بالایی کاهش می یابد و این برای افزایش طول عمر چمن بسیار مفید است؛ اما در عوض بونوس توپ را کاهش می دهد و این موضوع شرایط بازی را از حالت استاندارد خارج می کند. برای جبران این موضوع بهتر است در صورت استفاده از لایه ژئوتکستایل، از شن پر کننده سیلیس برای افزایش بونوس توپ استفاده شود که مقدار استفاده به نوع چمن بستگی دارد.

خروج آب در زمین پدل در صورت استفاده از چمن مصنوعی چگونه است؟

در حالت کلی زیرسازی چمن مصنوعی به دو صورت سخت و ناپیوسته انجام می شود که اکثر زمین های پدل از زیرسازی سخت همانند بتن استفاده می کنند. شیوه خروج آب از طریق شیب زمین انجام می پذیرد که این شیب گذاری باید طبق استاندارد های صورت گرفته باشد تا بر روی کیفیت بازی موثر نباشد.

شیشه های اطراف زمین چه تاثیری بر روی کیفیت چمن می گذارند؟

یک موضوع مهم که شاید کمتر افرادی به آن دقت کنند عدسی شدن نور از طریق شیشه های اطراف و تابش آن بر روی چمن مصنوعی است که این موضوع تاثیر بسیار مخربی بر روی الیاف های چمن مصنوعی دارد. برای جلوگیری از این مشکل ترجیحاً از شیشه هایی که عبوردهی دهی نور کمتری دارند استفاده کنید تا عمل عدسی شدن نور بر روی چمن مصنوعی کمتر اتفاق بیفتد.

از چه نوع چسبی برای چمن مصنوعی زمین پدل استفاده می شود؟

زمین پدل به دلیل تحرک بالا و تغییر جهت ناگهانی بازیکنان، یک ورزش پر استهلاک برای چمن مصنوعی محسوب می شود. از این رو هنگام نصب چمن مصنوعی پدل باید از چسب های دوجزیی که مقاومت کششی بالایی دارند استفاده شود.

بهترین مدل چمن مصنوعی پدل در بازار ایران با توجه به قیمت و کارایی کدام است؟

کیفیت و کارایی دو فاکتور مهم در انتخاب چمن مصنوعی پدل می باشد که باید این محصول متناسب با شرایط بازی پدل باشد. از بین تمام مدل های موجود در حال حاضر، مدل پاتینگ ۱۵ میلی متری با الیاف فر بهترین گزینه برای بازی پدل محسوب می شود چه از نظر کیفیت و کارایی و چه از نظر قیمت.

 این محصول تازه تولید شده در بازار ایران با الیاف فر و مجعد و در هم فرو رفته یک بستر مسطح عالی برای بازی پدل ایجاد می کند و به دلیل جهت گیری اتفاقی الیاف آن، چمن مصنوعی تاثیری بر روی بازی نمی گذارد. در تصویر زیر دو زمین چمن مصنوعی پدل را مشاهده می کنید که با چمن مصنوعی مدل پاتینگ که با استفاده از شن سیلیس پر شده است، توسط خانه چمن به بهره برداری رسیده است.

فروش چمن مصنوعی پدل

مجموعه ما نسبت به دانش مشتری قبل از خرید چمن مصنوعی مسئول است و تمایل دارد که مشتری قبل از خرید خود با حداکثر آگاهی محصول خود را انتخاب کند. به همین دلیل رسالت خانه چمن صرفا فروش چمن مصنوعی نیست.

خرید چمن مصنوعی

از آنجایی که چمن مصنوعی در انواع مختلفی تولید می شود و کارایی هر یک نسبت به هم متفاوت است، باید قبل از خرید اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید چمن مصنوعی مناسب با محیط خود را خریداری کنید. به عنوان مثال ارتفاع چمن مصنوعی مهد کودک با ارتفاع چمن مصنوعی تنیس متفاوت است.

عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی

یکی از دلایل اصلی اختلاف قیمت چمن مصنوعی در متنوع بودن آن است. علاوه بر این، مواردی همچون برند، کیفیت محصول، ارتفاع چمن، لایه بکینگ و … می تواند بر قیمت چمن مصنوعی شما موثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع چمن مصنوعی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

0 0 رای ها
ثبت امتیاز شما
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها