چمن مصنوعی اتاق کودک

چمن مصنوعی اتاق کودک

ایمنی همیشه اولویت اول هر خانواده ای برای فرزندان خود است، اما از آنجایی که بچه ها عاشق دویدن و بازی های پرهیجان هستند، ممکن است هنگام بازی با خوردن روی سطحی مانند فرش و یا سرامیک آسیب ببینند؛ در نتیجه فضای بازی کودکان باید بی خطر باشد. علاوه بر ایمن بودن، محیطی که فرزندان شما بازی می کنند باید جذاب بوده و از رنگ های شاد استفاده شود.

انتخاب سطح مناسب برای زمین بازی کودکان می تواند دشوار باشد اما شما می توانید برای ایمن کردن محیط بازی کودکان خود از چمن مصنوعی استفاده کنید. چمن مصنوعی اتاق کودک خانه چمن از ایمن‌ترین و سازگارترین متریال طراحی شده است. هنگامی که در حال خرید چمن مصنوعی برای اتاق فرزندان خود هستید با محصولات متنوعی رو به رو خواهید شد، بنابراین مجموعه ما در این مقاله به شما کمک می کند تا خریدی راحت بر اساس نیاز خود داشته باشید.

نکات خرید چمن مصنوعی برای اتاق کودک

چمن مصنوعی اتاق کودک

از آنجایی که چمن مصنوعی در انواع مختلفی تولید می شود، کاربرد هر یک بسته به محیط مورد نظر متفاوت است. به عنوان مثال، سطح چمن مصنوعی ورزشی در مقایسه با چمن مصنوعی مهد کودک محکم و از لطافت کمتری برخوردار است. بنابراین، هنگام انتخاب چمن مصنوعی برای اتاق کودکان خود باید به چند نکته توجه کرد:

 • برای محیط هایی که کودکان در آن بازی می کنند، باید چمن مصنوعی به اندازه کافی نرم باشد تا هنگام اصابت با زمین آسیبی نبیند.
 • در صورت نرم و لطیف بودن چمن مصنوعی باید مقاومت بالایی داشته باشد تا در برابر وسیله های تیز و سنگین مانند تخت و کمد خراب نشود.
 • بعضی از کودکان دچار مشکلات حرکتی یا ناتوانی جسمی هستند، از این رو باید چمن مصنوعی تهیه شود تا این دسته از کودکان آسیبی نبیند و به راحتی بازی کنند.
 • برای نرم تر شدن چمن مصنوعی، شما می توانید هنگام نصب از لایه شاک پد استفاده کنید.

انواع چمن مصنوعی اتاق کودک

بطور کلی تنوع چمن مصنوعی بسیار گسترده می باشد که بسته به محیط و عوامل دیگر مشخص می شود، چه نوع چمنی با چه ویژگی در محیط استفاده شود. پیشنهاد خانه چمن به شما این است که از چمن مصنوعی استفاده کنید که دارای الیاف ساده و از لحاظ لطافت نرم باشد.

چند عامل مهم در انتخاب چمن مصنوعی برای اتاق کودک مهم هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • ارتفاع الیاف: برای بازی کودک هر چه ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بیشتر باشد، ضربه پذیری چمن افزایش یافته و حس بهتری برای کودک فراهم می شود. بهتر است ارتفاع چمن مصنوعی اتاق کودک از 25 تا 48 میلی متر از نوع چمن مصنوعی تزیینی انتخاب شود.
 • تراکم بافت: عامل دیگری که باید برای اتاق کودک در نظر گرفته شود، تراکم بافت چمن مصنوعی است که باید در حد استاندارد باشد. محصولی که تراکم بالاتری داشته باشد، به عنوان یک چمن مصنوعی ایده آل برای اتاق کودک مناسب می باشد.
 • نوع برش الیاف: در مقاله چمن مصنوعی چیست در مورد سطح مقطع الیاف چمن مصنوعی به تفصیل صحبت کرده ایم. چمن های مصنوعی با سطح مقطع برش های c، w و v از لطافت کمتری نسبت به چمن های با سطح مقطع برش تحت و بیضی برخوردار هستند. در نتیجه برای چمن مصنوعی اتاق کودک باید از دسته چمن هایی که سطح مقطح برش تخت یا بیضی دارند انتخاب کنید تا لمس لطیف و باب طبع کودک را داشته باشند.

مدل های پیشنهادی چمن مصنوعی برای اتاق کودک

با توجه به موارد گفته شده، در مورد پارامترهای موثر بر چمن مصنوعی اتاق کودک باید گفت که از میان انواع چمن مصنوعی که در بخش محصولات چمن مصنوعی تزئینی قابل مشاهده است مدل های سورن ۲۵، سورن پلاس ۲۵، سورن ۳۵، ابادیس۳۰ و مدل های وارداتی دایموند ۴۵ و کامفورت ۴۸ از بهترین گزینه های چمن مصنوعی برای اتاق کودک محسوب می شوند.

چمن مصنوعی برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟

 • دارای سیستم زهکشی
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • مقاوم در برابر هر درجه از حرارت
 • ضد باکتری بودن چمن مصنوعی
 • ساخته شده با مواد غیر قابل اشتعال
 • ضربه گیر برای محافظت از کودکان
 • مناسب برای کودکان در سنین مختلف
 • مقاوم در برابر عملکرد بالا و تردد مکرر کودکان

تزئین اتاق کودک با چمن مصنوعی

چمن مصنوعی با تم فوتبال

برای جذابیت بیشتر شما می توانید اتاق کودکان خود را با استفاده از چمن مصنوعی رنگی و یا چمن هایی که بصورت طرح زمین فوتبال طراحی شده اند تزئین کنید. به عنوان مثال، بسته به جنسیت فرزندان خود می توانید محیطی مانند زمین فوتبال یا هر طرح دیگری با توجه به تم اتاق هماهنگ کنید.

علاوه بر استفاده چمن مصنوعی در زمین، شما می توانید از این محصول روی دیوارهای خود استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چمن مصنوعی روی دیوار مقاله دیوار سبز مصنوعی را مطالعه نمایید.

نظافت چمن مصنوعی اتاق کودک

یکی از دلایلی که باعث شده والدین برای اتاق کودک خود از چمن مصنوعی به جای فرش استفاده کنند، این است که به راحتی تمیز می شود. شما می توانید با استفاده از مواد شوینده هر گونه کثیفی را پاک کنید. برای اینکه سطح چمن مصنوعی شما عاری از هرگونه باکتری و آلودگی باشد، می توانید با استفاده از محلول آب و سرکه محل مورد نظر را تمیز کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نظافت و شیوه نگهداری از این محصول مقاله روش های نظافت چمن مصنوعی را مطالعه نمایید.

فواید چمن مصنوعی برای بازی کودکان

فضای مناسب برای بازی کودکان بسیار مهم بوده؛ زیرا آنها بیش ترین زمان خود را سرگرم بازی در اتاق خود هستند. اتاق بازی کودکان باید دارای رنگ های متنوعی باشد تا به فضایی سرگرم کننده برای آنها تبدیل شود. شما می توانید با استفاده از چمن مصنوعی رنگی این حس را برای اتاق فرزندان خود ایجاد کنید.

آیا استفاده از چمن مصنوعی برای کودکان بهداشتی است؟

چمن مصنوعی از متریال مختلفی همچون نایلون، پلی اتلین و سایر مواد پلاستیکی ساخته شده است که از تکثیر حشرات و باکتری ها جلوگیری می کند. به همین دلیل، چمن مصنوعی مشکلی برای کودکان نداشته و بهداشتی است. اما نکته قابل توجه در این است که کیفیت متریال در این امر بسیار مهم بوده تا برای کودکان شما مشکلات پوستی به وجود نیاید.

آیا چمن مصنوعی باعث تحریک پوست کودکان می شود؟

لطافت چمن مصنوعی اتاق کودک

چمن مصنوعی خانه چمن با بهترین الیاف و متریال برای کوکان طراحی و ساخته شده است تا هنگام بازی آسیبی به پوست کودکان شما وارد نشود. علاوه بر لطافت و نرم بودن، از هرگونه آلرژی جلوگیری می کند.

چمن مصنوعی بر اثر نور خورشید داغ می شود؟

از آنجایی که اتاق بعضی از کودکان نورگیر خوبی دارد، خانواده ها نگران گرم شدن چمن مصنوعی بر اثر نور آفتاب هستند. در حالی که همه چمن های مصنوعی به این صورت نیستند و هنگام خرید باید به نوع تیغه توجه داشته باشید. به عنوان مثال، تیغه های M شکل، مقاومت و دوام بالایی داشته و نسبت به سایر چمن ها گرمای خورشید را حفظ نمی کند.

آیا می توان اجسام سنگین را روی چمن قرار داد؟

قیمت چمن مصنوعی اتاق کودک

همانطور که اشاره کردیم، چمن مصنوعی در انواع مختلفی در بازار به فروش می رسد. از این رو شما باید هنگام خرید به فروشنده تمام اطلاعات لازم را از محیطی که قرار است چمن مصنوعی در آن نصب شود، اطلاع دهید. از این رو، کارشناسان با تجربه و مختصص ما در این زمینه محصولی به شما معرفی کنند تا بر اثر قرار گرفتن وسایل سنگین کودکان خراب نشود. اما نکته قابل توجه در این است که علاوه بر نوع چمن شما باید هرزگاهی چمن خود را شانه زده تا به شکل اولیه خود بازگرد.

نحوه نصب چمن مصنوعی اتاق کودک

نصب چمن مصنوعی در محیط های مختلف بخصوص مکان های باز که در معرض بارندگی قرار دارند متفاوت است. به عنوان مثال، بعضی از محیط ها نیاز به زیرسازی دارند تا سطح چمن مصنوعی صاف شود؛ درحالی که نصب چمن مصنوعی در اتاق کودکان نیازی به این موارد ندارد و به راحتی می توان روی پارکت، لمینت، سرامیک، موکت و فرش پهن و در صورت نیاز جمع کرد.

قیمت چمن مصنوعی اتاق کودک

همانطور که مطلع هستید، چمن مصنوعی در انواع مختلفی در بازار به فروش می رسد که قیمت هر یک بسته به عواملی همچون، کیفیت، نخ استفاده شده، برند، نوع الیاف، شکل تیغه و موارد دیگر متغییر است. به عنوان مثال، قیمت چمن مصنوعی تزئینی با چمن مصنوعی فوتبال متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت چمن مصنوعی اتاق کودک با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

2 1 رای
ثبت امتیاز شما
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها