Search
Generic filters
Exact matches only

قیمت چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی نویسنده: خانه چمن دسته بندی: مقالات

امروزه چمن های مصنوعی در مدل ها و کیفیت های مختلفی به بازار عرضه می شوند. هر محصول ویژگی ساخت منحصر به فردی دارد که بر روی قیمت چمن مصنوعی تاثیر مستقیمی می گذارد. در این مقاله به عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی خواهیم پرداخت و قیمت انواع چمن مصنوعی را نیز برای هر نوع کاربرد ذکر خواهیم کرد.

چه عواملی بر قیمت چمن مصنوعی اثر گذار است؟

همانطور که گفته شد مشخصه های ساخت محصول و کیفیت هر یک از اجزای سازنده محصول، فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت چمن مصنوعی هستند. از مشخصه های ساخت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • میزان نخ بکار رفته
 • نوع نخ بکار رفته
 • ارتفاع نخ
 • تراکم بافت
 • ضخامت نخ
 • نوع پوشش بکینگ بکار رفته
 • تک بافت یا دو بافت بودن

در ادامه ارتباط هر یک از این موارد با قیمت چمن مصنوعی بررسی خواهد شد.


پارامترهای کمّی

میزان نخ بکار رفته: بدون شک هر چه کمیت مواد اولیه استفاده شده در تولید یک محصول بیشتر باشد، قیمت محصول نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع در مورد تولید چمن مصنوعی نیز صدق می کند. در واقع هرچقدر تعداد رشته نخ خروجی از هر گره بیشتر باشد، قیمت چمن مصنوعی بالاتر است.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی: این مورد نیز به کمیت نخ مورد استفاده برمی گردد. هر چه ارتفاع نخ بیشتر باشد، مواد اولیه بیشتری استفاده شده و بالطبع قیمت چمن مصنوعی نیز بیشتر خواهد شد.

تراکم بافت چمن مصنوعی: تراکم بافت، مجموعه ای از میزان تراکم طولی و تراکم عرضی چمن است که به فاصله خطوط دوخت و همچنین سرعت دستگاه بافنده وابسته است. هرچه فاصله خطوط دوخت کمتر و سرعت دوخت دستگاه بیشتر باشد، تراکم چمن مصنوعی بیشتر خواهد بود. هرچقدر تراکم چمن مصنوعی بیشتر باشد؛ طبیعتاً میزان نخ بیشتری مصرف شده و قیمت چمن مصنوعی را بالاتر می برد.

تک بافت یا دو بافت بودن: چمن های مصنوعی دوبافت به واسطه استفاده از الیاف مکمل در لابلای الیاف اصلی، از چمن های مصنوعی تک بافت گران تر هستند.

ضخامت نخ چمن مصنوعی: نیز یکی از مواردی است که بر قیمت آن تاثیرگذار است، به طوری که هر چه ضخامت نخ چمن مصنوعی بالاتر باشد، قیمت آن گران تر می شود. توجه به این نکته ضروری است که چمن های مصنوعی با نخ ضخیم تر لزوماً محصولات بهتری نیستند و به کاربرد بستگی دارد.


پارامترهای کیفی

نوع نخ بکار رفته: یکی از مهمترین موارد در قیمت گذاری چمن مصنوعی، نوع نخ بکار رفته می باشد. نوع نخ، به تکنولوژی برش الیاف بستگی دارد. نخ هایی با سطح مقطع برشی خاص، گران تر هستند و چمن مصنوعی را در رده قیمتی بالاتری قرار می دهند.

کیفیت نخ بکار رفته: نوع نخ بکار رفته در تولید یک چمن مصنوعی از نظر نداشتن فلزات سنگین سمی، استفاده از مواد اولیه با کیفیت، مقاوم بودن در برابر تشعشع خورشید و داشتن مقاومت برشی و پارگی بالا، بسیار حائز اهمیت است و تاثیر مستقیمی بر روی قیمت چمن مصنوعی می گذارد. به همین دلیل است که شرکت های سازنده چمن مصنوعی، به دنبال کمپانی هایی هستند که کیفیت نخ تولید شده توسط آن ها بالا باشد.

نوع پوشش بکینگ: بکینگ PU از نوع پوشش بکینگ SBR گران تر است. چمن مصنوعی های با بکینگ PU یا پلی یورتان گران تر هستند. ( لزوما پوشش بکینگ PU بهتر نیست و کاربرد خاص دارد).

به جرات می توان گفت که مهترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت چمن مصنوعی، کیفیت نخ بکار رفته و مقدار نخ بکار رفته در آن است. عوامل دیگری همچون کیفیت الیاف فیلر یا مجعد در قیمت کلی کالای چمن مصنوعی اثر گذار است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تر در مورد نحوه تولید و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مواد اولیه بکار رفته در چمن مصنوعی، مقاله چمن مصنوعی چیست؟ را مطالعه نمائید.


چمن مصنوعی ارزان تر است یا چمن طبیعی؟

طبق گزارش سایت Flooringinc.com، هزینه صرف شده برای خرید و نصب چمن مصنوعی، با هزینه ای که برای نگهداری و مراقبت از چمن طبیعی در طی 20 سال خواهیم داشت قابل مقایسه نیست. چمن طبیعی دائماٌ به مراقبت، آب، کود و هرس کردن نیاز دارد در صورتی که هزینه ای که برای خرید و نصب چمن مصنوعی متحمل می شوید ففط یک بار برای سال های متمادی خواهد بود.

قیمت چمن مصنوعی به واسطه عوامل زیر در مقایسه با چمن طبیعی مقرون به صرفه تر می باشد:

 • عدم نیاز به مراقبت
 • عدم نیاز به آبیاری
 • عدم نیاز به آفت کش
 • عدم نیاز به نیروی انسانی
 • عدم نیاز به دستگاه چمن زنی

شاید ابتدا با خود فکر کنید هزینه خرید چمن مصنوعی بالاست زیرا نیاز به هزینه نصب و متریال نصب مانند چسب نیز دارد، اما طول عمر و دوام این محصول را مد نظر قرار دهید که می تواند سال‌ها جلوه سرسبز و بهاری به فضای شما دهد. برخی افراد به منظور صرف هزینه کمتر، به دنبال چمن مصنوعی دست دوم هستند، اما باید گفت که قیمت کمتر چمن مصنوعی دست دوم، ممکن است به علت از دست رفتن الیاف و کیفیت بسیار پایین آن باشد که پس از مدتی نیاز به تعویض چمن و صرف هزینه مجدد می شود. در ادامه قیمت انواع چمن مصنوعی تزئینی را به همراه کاربرد بررسی خواهیم کرد.


قیمت چمن مصنوعی موکتی

چمن مصنوعی موکتی یکی از انواع مختلف چمن های مصنوعی تزئینی هستند که به دلیل ارتفاع الیاف بسیار کوتاه به چمن مصنوعی موکتی معروف هستند. قیمت چمن مصنوعی موکتی در مقایسه با سایر چمن ها ارزان تر است. همان طور که در بخش قبلی بررسی کردیم، هرچه میزان استفاده از مواد اولیه کمتر باشد، طبیعتاً قیمت چمن مصنوعی نیز کمتر خواهد بود. در تولید چمن مصنوعی موکتی نیز به دلیل ارتفاع الیاف کمتر،‌ مواد اولیه کمتری صرف شده است. این نوع چمن ها برای افرادی که به دنبال خرید چمن مصنوعی ارزان هستند، بسیار مناسب می باشند. علاوه بر این،‌ نظافت چمن مصنوعی موکتی در مقایسه با چمن مصنوعی های دیگر آسان تر می باشد؛ چرا که هر چه ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بیشتر باشد، زباله های بیشتری مابین الیاف قرار خواهند گرفت.

اگر به دلیل شرایط اقتصادی حال حاضر، به فکر خرید چمن مصنوعی دست دوم می باشید، پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از چمن های نامرغوب دست دوم، چمن های موکتی را انتخاب کنید. بدون شک، محصولات دست دوم در مقایسه با محصولات نو دوام و ماندگاری بسیار پایین تری داشته و علاوه بر این دردسرهایی مانند تعمیرات و یا نظافت نیز خواهند داشت. چمن های مصنوعی موکتی شرکت خانه چمن با داشتن کیفیت بالا و در عین حال قیمت مقرون به صرفه، شما را از صرف هزینه های مجدد بابت ترمیم و تعمیر چمن مصنوعی بی نیاز خواهد کرد.

موارد زیر نمونه های چمن مصنوعی موکتی شرکت خانه چمن می باشند که با وجود داشتن الیاف کوتاه،‌ کیفیت بسیار بالایی دارند.


قیمت چمن مصنوعی برای مهد کودک

از آن جا که استفاده از کفپوش های گرانولی ممکن است منجر به ایجاد حساسیت های پوستی در کودکان شود؛ استفاده از چمن های مصنوعی در سال های اخیر برای این منظور طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. چمن مصنوعی در مقایسه با کفپوش ها، نشاط و شادابی بیشتری را برای کودکان فراهم می نماید. در هنگام انتخاب چمن مصنوعی مهد کودک لازم است به ارتفاع این محصول توجه داشته باشید. چمن مصنوعی مهد کودک لازم است به منظور کاهش ضربه، از دسته چمن های مصنوعی پرز بلند انتخاب شوند. هر چه تراکم و ارتفاع چمن استفاده شده بالاتر باشد امکان ضربه پذیری بیشتری خواهد داشت. بر همین اساس بسته به ارتفاع و تراکم چمن انتخابی، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

چمن مصنوعی مهدکودک

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه

چمن های مصنوعی استفاده شده در مدارس با رده سنی دبستان، معمولا محصولاتی فاقد پر کننده سیلیس و گرانول می باشند. گرانول و سیلیس به دلیل امکان ایجاد جساسیت، برای استفاده در چمن های بازی کودکان مناسب نمی باشند. اما استفاده از این پرکننده ها برای چمن های ورزشی رده نوجوانان منعی نخواهد داشت. از چمن های مصنوعی تزئینی نیز می توان به منظور کاربری ورزشی استفاده نمود. استفاده از این چمن ها در مقایسه با انواع ورزشی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

قیمت چمن مصنوعی زمین های ورزشی مدارس، بسته به ارتفاع و جنس الیاف متفاوت می باشد. بهتر است از چمن های مصنوعی ارتفاع بالا به منظور کاهش ضربه های احتمالی حین مسابقه، استفاده نمود. برای این منظور چمن های مصنوعی با ارتفاع 25 میلیمتر به بالا مناسب می باشد.

قیمت چمن مصنوعی مدارس

قیمت چمن مصنوعی برای باغ و تالار

در سال های اخیر چمن های مصنوعی به دلیل عدم نیاز به آبیاری و نگهداری، جایگزین بسیار مناسبی برای چمن های طبیعی در باغ ها و تالار ها گشته اند. از آن جا که این مکان ها در معرض تردد زیاد قرار دارند، بهتر است از انواع مرغوب و با کیفیت استفاده شود. چمن های پر تراکم و دو بافت برای استفاده در زیباسازی باغ و تالار بسیار مناسب می باشند. این محصولات علاوه بر زیبایی بیشتر، دوام بالاتری نیز داشته و برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار میگیرند. بهتر است به منظور طبیعی تر و زیباتر شدن محوطه، از چمن های مصنوعی پرز بلند استفاده شود. چمن مصنوعی 40 میلیمتری وی آی پی یکی از محصولات خاص و بسیار مرغوب در بازار ایران است که برای استفاده در باغ و تالار گزینه بسیار مناسبی می باشد.

قیمت چمن مصنوعی تالارها

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن

شما می توانید از انواع مختلف چمن های مصنوعی با هر ارتفاعی در طراحی روف گاردن ها استفاده نمائید.

اگر در طراحی روف از سنگ استفاده کرده اید ما به شما چمن مصنوعی بین سنگی را پیشنهاد می دهید.  برای انتخاب چمن مصنوعی بین سنگی ابتدا ارتفاع سنگ را در نظر بگیرید و پس از آن چمنی با ارتفاع حدود پنج میلیمتر بالاتر را انتخاب نمائید.

اگر متراژ محوطه روف شما بالاست شما می توانید برای مقرون به صرفه تر شدن، از چمن مصنوعی موکتی برای محوطه سازی قسمت تخت استفاده نمائید. در صورتی که محوطه روف شما دارای هر دو نوع فضای تخت و سنگی می باشد، لازم است از یک نوع چمن به منظور هماهنگی بیشتر استفاده نمائید. برای مثال استفاده همزمان از “چمن مصنوعی 25 میلیمتری سورن” و “چمن مصنوعی 15 میلمیتری سورن” برای این منظور بسیار مناسب می باشد.

قیمت چمن مصنوعی روف

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

برای انتخاب چمن مصنوعی بالکن، محدودیتی برای ارتفاع وجود نخواهد داشت. شما می توانید بسته به میزان بودجه خود از بین تنوع بسیار بالای این محصولات انتخاب مناسبی داشته باشید. همان طور که می دانید هر چه ارتفاع چمن مصنوعی کمتر باشد، قیمت آن نیز به مراتب کمتر خواهد بود. اگر به دنبال چمن مصنوعی نرم و لطیف هستید، بهتر است از چمن های دوبافت استفاده نمائید. چمن های دوبافت در مقایسه با انواع تک بافت تراکم و کیفیت بالاتری داشته و طول عمری برابر با 10 سال خواهند داشت. خوشبختانه با توجه به متراژ کم بالکن و تراس، هزینه استفاده از چمن مصنوعی مرغوب بالا نخواهد بود.

ایجاد فضای سبز کوچکی در منزل در فضای بالکن یا تراس مدتهاست فراگیر شده است. برخی افراد به منظور صرف هزینه کمتر، به دنبال چمن مصنوعی دست دوم می روند. درست است که قیمت چمن مصنوعی دست دوم در مقایسه با چمن های نو ارزان تر است، اما دوام و ماندگاری این محصولات بسیار پائین بوده و پس از مدتی نیاز به خرید مجدد چمن و صرف هزینه دوباره خواهید شد.


قیمت چمن مصنوعی برای رستوران و کافه

همانطور که میدانید با گسترش زندگی شهری و نبود فضای سبز کافی، ایجاد فضایی سبز و دلنشین در رستوران ها و کافه ها، به دلیل زیبایی و نشاطی که ایجاد میکند بهترین ایده برای جذب مشتری است. علاوه بر آن می توانید با استفاده از آبنما و غیره، محیط مورد نظر خود را زیباتر و دلنشین تر کنید. چمن مصنوعی مورد استفاده در رستوران ها و کافه ها به دلیل تردد بسیار بالای افراد، لازم است از انواع مرغوب و با کیفیت انتخاب شوند.

یکی از مهمترین نکته ها در هنگام انتخاب چمن مصنوعی رستوران، در نظر گرفتن ارتفاع آن است. از آن جا که این مکان ها پرتردد هستند؛ ممکن است زباله های بیشتری به الیاف چمن مصنوعی نفوذ کند. از این رو استفاده از چمن های مصنوعی با ارتفاع بالاتر از 35 میلیمتر توصیه نمی شود. هر چه ارتفاع یک چمن بالاتر باشد، نظافت آن نیز دشوارتر خواهد بود. چمن مصنوعی 25 میلیمتری ویستا برای این منظور انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

لازم به ذکر است که به منظور حفظ زیبایی و پاکیزگی چمن مصنوعی رستوران، با استفاده از آب و شوینده های ملایم مانند شامپو فرش، آن را شستشو دهید. شما می توانید به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نظافت، مقاله روش های نظافت چمن مصنوعی را مطالعه فرمائید.

چمن مصنوعی بالکن و تراس

قیمت چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

یکی از کاربردهای بسیار فراگیر چمن های مصنوعی، استفاده در زیباسازی محوطه ها با کفش پوش سنگی می باشد. برای این منظور ابتدا ارتفاع شیارهای مابین سنگ ها را اندازه گیری می نمایند. بسته به ارتفاع سنگ، ارتفاع چمن مصنوعی نیز تعیین می شود. برای داشتن جلوه ای زیباتر، بهتر است ارتفاع چمن به اندازه 5 میلیمتر از سنگ بالاتر باشد. بر همین اساس قیمت چمن مصنوعی بین سنگی نیز متغیر خواهد بود. هر چه ارتفاع چمن بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

برای مثال اگر ارتفاع سنگ مورد نظر شما 2 سانتی متر می باشد، بهتر است از چمن های مصنوعی با ارتفاع 25 میلیمتری استفاده نمائید.

چمن مصنوعی 25 میلمیتری سورن به واسطه کیفیت بالا و قیمت مناسب در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار، انتخاب مناسب تری خواهد بود.

چمن مصنوعی روف در نیاوران

قیمت چمن مصنوعی برای استخر

اگر شما هم به شنا کردن در روزهای گرم تابستانی علاقمندید، از چمن مصنوعی غافل نشوید. تصور کنید به جای قدم گذاشتن بر روی سنگ های داغ، لطافت و نرمی چمن های مصنوعی را زیر پا حس کنید. چمن مصنوعی برای استفاده در محیط های مانند استخر، نه تنها به زیبایی محوطه و داشتن احساس راحتی کمک می کند، بلکه ایمنی بسیار بالایی را برای افراد رقم خواهد زد. چمن مصنوعی مناسب برای دور استخر با داشتن سیستم زهکشی بسیار قوی، آب را به سرعت از قسمت زیرین خارج نموده و خشک می شود. بر همین اساس، از سر شدن و لیز شدن چمن پس از خیس شدن پیشگیری می شود. اما مهم تر از همه اینکه، قیمت چمن مصنوعی برای دور استخر در مقایسه با سایر موارد مورد استفاده مانند موزاییک و سنگفرش بسیار مقرون به صرفه است. شما می توانید با صرف هزینه بسیار اندک، جلوه ای زیبا و و محیطی امن برای استراحت عصرگاهی تابستانی خود ایجاد نمایید.
در زیر برخی از چمن های مصنوعی مناسب برای استفاده در دور استخر را برای شما آورده ایم. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های شرکت خانه چمن تماس حاصل فرمائید.


قیمت چمن مصنوعی برای ویلا

اکثریت کاربردهای تزئینی چمن مصنوعی ک در بالا ذکر شد برای استفاده در ویلا نیز مناسب هستند. شما می توانید بسته به متراژ محوطه و یا بودجه خود، هر یک از مکان های تراس یا بالکن، حیاط و یا روف گاردن ویلای خود را به بهترین شکل ممکن سبز و زیبا کنید. استفاده از چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، مراقبت بسیار کمتری نیاز داشته و از این رو لازم نیست برای نگهداری از محوطه خود از نیروی انسانی کمک بگیرید و همین امر می تواند در صرف هزینه های شما بسیار کمک کننده باشد.

چمن مصنوعی برای حیاط

قیمت فنس چمنی

فنس چمنی یکی دیگر از محصولات خانه چمن است که برای حصارکشی انواع محوطه مثل بالکن، حیاط، ویلا، روف گاردن و … گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. فنس های چمنی علاوه بر ایجاد حصار، از دیده شدن محوطه شما نیز جلوگیری خواهند کرد. علاوه بر این، با استفاده از فنس چمنی، زیبایی و سرسبزی محوطه شما دوچندان می شود. محصولات زیر نمونه هایی از فنس های چمنی تولید شده توسط خانه چمن هستند که نوع چشمه 4 در مقایسه با نوع چشمه 5 ابعاد شبکه ریزتری داشته و برای استفاده جهت محصور ساختن محوطه انتخاب بسیار مناسبی است.


قیمت نصب چمن مصنوعی

یکی از مهمترین موارد پس از خرید چمن مصنوعی، نصب دقیق آن است. چمن های مصنوعی تزئینی جهت نصب نیاز به متریالی همچون چسب و نوار اتصال دارند. چمن های مصنوعی ورزشی نیز به سیلیس و گرانول به عنوان پر کننده نیازمند می باشند.

درنتیجه صرفا هزینه خود محصول را مد نظر قرار ندهید و متریال شامل، چسب دوجزیی، سیلیس و گرانول، نوار اتصال و هزینه های حمل را نیز در نظر بگیرید. برای نصب قیمت های متفاوتی وجود دارد و بسته به محیط شما دو نوع نصب داریم.

قیمت نصب چمن مصنوعی بین سنگی بیشتر از نصب تخت میباشد زیرا نیاز به برشکاری بیشتری دارد و نصاب به اندازه شیار بین سنگ ها چمن را برش زده و با چسب به سطح میچسباند.این برشکاری اگر در هر شیار بین سنگی متفاوت باشد نصاب قیمت بیشتری برای نصب دریافت خواهد کرد .ولیکن قیمت نصب تخت ارزان تر میباشد زیرا حداقل برشکاری را دارد. البته در این مدل نصب هم برخی نیاز به برشکاری کمتری داشته و در برخی موارد فضای کار به صورتی است که به برشکاری و دقت بیشتری نیاز دارد و برای نصاب سخت تر و وقت گیرتر است.

شرکت خانه چمن، حرفه ای ترین نصابان را با ارزانترین قیمت نصب چمن مصنوعی در اختیار شما قرار خواهد داد. برای ارائه هر گونه مشاوره رایگان تماس بگیرید.


سوالات متداول

قیمت چمن مصنوعی به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان نخ بکار رفته
نوع نخ بکار رفته
ارتفاع نخ
تراکم بافت
ضخامت نخ
نوع پوشش بکینگ بکار رفته
تک بافت یا دو بافت بودن

چمن مصنوعی مقرون به صرفه تر است یا چمن طبیعی؟

چمن مصنوعی به واسطه عوامل زیر در مقایسه با چمن طبیعی مقرون به صرفه تر می باشد:
عدم نیاز به مراقبت
عدم نیاز به آبیاری
عدم نیاز به آفت کش
عدم نیاز به نیروی انسانی
عدم نیاز به دستگاه چمن زنی

قیمت نصب چمن مصنوعی به چه عواملی بستگی دارد؟

از مهمترین موارد پس از خرید چمن مصنوعی، نصب دقیق آن است. چمن های مصنوعی تزئینی جهت نصب نیاز به متریالی همچون چسب و نوار اتصال دارند. چمن های مصنوعی ورزشی نیز به سیلیس و گرانول به عنوان پر کننده نیازمند می باشند. هرچقدر متراژ محوطه بزرگتر باشد، به متریال بیشتری نیاز است و از این رو هزینه نصب بیشتر خواهد شد.

3 پاسخ به “قیمت چمن مصنوعی”

 1. miti abn گفت:

  خیلی کمک کننده بود. مرسی

 2. مریم گفت:

  خیلی مقاله کامل و کاربردی بود. خیلی متشکرم ازتون

 3. علی گفت:

  خیلی عالی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *