قیمت چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی

فهرست مطالب

امروزه چمن های مصنوعی در مدل ها و کیفیت های مختلفی به بازار عرضه می شوند. هر محصول ویژگی ساخت منحصر به فردی دارد که بر روی قیمت چمن مصنوعی تاثیر مستقیمی می گذارد. در این مقاله به عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی خواهیم پرداخت و قیمت انواع چمن مصنوعی را نیز برای هر نوع کاربرد ذکر خواهیم کرد.

چه عواملی بر قیمت چمن مصنوعی اثر گذار است؟

همانطور که گفته شد مشخصه های ساخت محصول و کیفیت هر یک از اجزای سازنده محصول، فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت چمن مصنوعی هستند. از مشخصه های ساخت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قیمت چمن مصنوعی به نسبت انواع طبیعی آن مقرون به صرفه‌تر است اما باز هم نوسان قیمت در بازار برای برندهای مختلف وجود دارد. عوامل گوناگونی می‌توانند بر این قیمت‌ها تاثیرگذار باشند که برای خرید باید به آنها توجه داشته باشید.
اولین نکته ای که بر این قیمت‌ها تاثیر می‌گذارند، نوع چمن مصرفی و کاربرد استفاده از آن است. مصارف کاربردی با توجه به تغییر مواد اولیه و تناسب با محیط‌های مختلف آن بر قیمت کلی تاثیر می‌گذارد.

برای مثال چمن‌های مصنوعی که برای اماکن ورزشی استفاده می‌شوند به‌علت دوام بیشتری که دارند نسبت به چمن‌هایی که برای مصارف شهری و اماکن عمومی استفاده می‌شوند قیمت بیشتری دارند. از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت چمن های مصنوعی مواد اولیه و متریالی است که در ساخت آنها به کار می‌رود.

هرچه این مواد با کیفیت‌تر و مرغوب‌تر باشند قطعا قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. برای مثال هرچه بیشتر از مواد پلی‌پروپیلن و پلی‌ا‌تیلن استفاده شود به‌خاطر دوامی که به چمن های مصنوعی می‌دهند، قیمت بالاتری پیدا می‌کنند.

یکی دیگر از مواردی که بر قیمت چمن‌ مصنوعی تاثیر می‌گذارد، تراکم و ارتفاع علف‌ها است. مشخص است که هرچه علف‌ها از تراکم بیشتری برخوردار باشند و ارتفاع بیشتری داشته باشند، قیمتی بیشتر از موارد دیگر دارند. البته مسلما این مورد نمی‌تواند دلیلی بر انتخاب چمن مصنوعی مناسب باشد؛ چرا که برای مثال اگر کسی بخواهد چمن مصنوعی برای زمین گلف انتخاب کند، قطعا به سراغ چمن هایی با الیاف بلند نمی‌تواند برود. بنابراین الیاف به تنهایی نمی‌تواند یک معیار مناسب برای انتخاب باشد و هرکس با توجه به نیازهایی که دارد به انتخاب چمن مصنوعی با الیاف کوتاه یا بلند رو می‌آورد اما به طور کلی همانطور که گفته شد چمن های مصنوعی با الیاف بلند قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. در آخر آنچه بر قیمت‌های چمن مصنوعی تاثیر می‌گذارند، پیاده‌سازی کار است؛ اگر محل تعبیه چمن‌ها صاف و یکدست باشد هزینه نهایی نیز کمتر است. در مواردی که مکان قرارگیری چمن‌ها شیب‌دار یا با زاویه باشند، نصب آن سخت تر خواهد شد. در ادامه با پارامترهای کمی و کیفی تاثیرگذار در قیمت چمن مصنوعی بیشتر آشنا می‌شویم.

 • میزان نخ بکار رفته
 • نوع نخ بکار رفته
 • ارتفاع نخ
 • تراکم بافت
 • ضخامت نخ
 • نوع پوشش بکینگ بکار رفته
 • تک بافت یا دو بافت بودن

در ادامه ارتباط هر یک از این موارد با قیمت چمن مصنوعی بررسی خواهد شد.


پارامترهای کمّی

میزان نخ بکار رفته: بدون شک هر چه کمیت مواد اولیه استفاده شده در تولید یک محصول بیشتر باشد، قیمت محصول نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع در مورد تولید چمن مصنوعی نیز صدق می کند. در واقع هرچقدر تعداد رشته نخ خروجی از هر گره بیشتر باشد، قیمت چمن مصنوعی بالاتر است.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی: این مورد نیز به کمیت نخ مورد استفاده برمی گردد. هر چه ارتفاع نخ بیشتر باشد، مواد اولیه بیشتری استفاده شده و بالطبع قیمت چمن مصنوعی نیز بیشتر خواهد شد.

تراکم بافت چمن مصنوعی: تراکم بافت، مجموعه ای از میزان تراکم طولی و تراکم عرضی چمن است که به فاصله خطوط دوخت و همچنین سرعت دستگاه بافنده وابسته است. هرچه فاصله خطوط دوخت کمتر و سرعت دوخت دستگاه بیشتر باشد، تراکم چمن مصنوعی بیشتر خواهد بود. هرچقدر تراکم چمن مصنوعی بیشتر باشد؛ طبیعتاً میزان نخ بیشتری مصرف شده و قیمت چمن مصنوعی را بالاتر می برد.

تک بافت یا دو بافت بودن: چمن های مصنوعی دوبافت به واسطه استفاده از الیاف مکمل در لابلای الیاف اصلی، از چمن های مصنوعی تک بافت گران تر هستند.

ضخامت نخ چمن مصنوعی: نیز یکی از مواردی است که بر قیمت آن تاثیرگذار است، به طوری که هر چه ضخامت نخ چمن مصنوعی بالاتر باشد، قیمت آن گران تر می شود. توجه به این نکته ضروری است که چمن های مصنوعی با نخ ضخیم تر لزوماً محصولات بهتری نیستند و به کاربرد بستگی دارد.


پارامترهای کیفی

نوع نخ بکار رفته: یکی از مهمترین موارد در قیمت گذاری چمن مصنوعی، نوع نخ بکار رفته می باشد. نوع نخ، به تکنولوژی برش الیاف بستگی دارد. نخ هایی با سطح مقطع برشی خاص، گران تر هستند و چمن مصنوعی را در رده قیمتی بالاتری قرار می دهند.

کیفیت نخ بکار رفته: نوع نخ بکار رفته در تولید یک چمن مصنوعی از نظر نداشتن فلزات سنگین سمی، استفاده از مواد اولیه با کیفیت، مقاوم بودن در برابر تشعشع خورشید و داشتن مقاومت برشی و پارگی بالا، بسیار حائز اهمیت است و تاثیر مستقیمی بر روی قیمت چمن مصنوعی می گذارد. به همین دلیل است که شرکت های سازنده چمن مصنوعی، به دنبال کمپانی هایی هستند که کیفیت نخ تولید شده توسط آن ها بالا باشد.

نوع پوشش بکینگ: بکینگ PU از نوع پوشش بکینگ SBR گران تر است. چمن مصنوعی های با بکینگ PU یا پلی یورتان گران تر هستند. ( لزوما پوشش بکینگ PU بهتر نیست و کاربرد خاص دارد).

به جرات می توان گفت که مهترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت چمن مصنوعی، کیفیت نخ بکار رفته و مقدار نخ بکار رفته در آن است. عوامل دیگری همچون کیفیت الیاف فیلر یا مجعد در قیمت کلی کالای چمن مصنوعی اثر گذار است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تر در مورد نحوه تولید و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مواد اولیه بکار رفته در چمن مصنوعی، مقاله چمن مصنوعی چیست؟ را مطالعه نمائید.


چمن مصنوعی ارزان تر است یا چمن طبیعی؟

طبق گزارش سایت Flooringinc.com، هزینه صرف شده برای خرید و نصب چمن مصنوعی، با هزینه ای که برای نگهداری و مراقبت از چمن طبیعی در طی 20 سال خواهیم داشت قابل مقایسه نیست. چمن طبیعی دائماٌ به مراقبت، آب، کود و هرس کردن نیاز دارد در صورتی که هزینه ای که برای خرید و نصب چمن مصنوعی متحمل می شوید ففط یک بار برای سال های متمادی خواهد بود.

قیمت چمن مصنوعی به واسطه عوامل زیر در مقایسه با چمن طبیعی مقرون به صرفه تر می باشد:

 • عدم نیاز به مراقبت
 • عدم نیاز به آبیاری
 • عدم نیاز به آفت کش
 • عدم نیاز به نیروی انسانی
 • عدم نیاز به دستگاه چمن زنی

شاید ابتدا با خود فکر کنید هزینه خرید چمن مصنوعی بالاست زیرا نیاز به هزینه نصب و متریال نصب مانند چسب نیز دارد، اما طول عمر و دوام این محصول را مد نظر قرار دهید که می تواند سال‌ها جلوه سرسبز و بهاری به فضای شما دهد. برخی افراد به منظور صرف هزینه کمتر، به دنبال چمن مصنوعی دست دوم هستند، اما باید گفت که قیمت کمتر چمن مصنوعی دست دوم، ممکن است به علت از دست رفتن الیاف و کیفیت بسیار پایین آن باشد که پس از مدتی نیاز به تعویض چمن و صرف هزینه مجدد می شود. در ادامه قیمت انواع چمن مصنوعی تزئینی را به همراه کاربرد بررسی خواهیم کرد.


قیمت چمن مصنوعی موکتی

چمن مصنوعی موکتی یکی از انواع مختلف چمن های مصنوعی تزئینی هستند که به دلیل ارتفاع الیاف بسیار کوتاه به چمن مصنوعی موکتی معروف هستند. قیمت چمن مصنوعی موکتی در مقایسه با سایر چمن ها ارزان تر است. همان طور که در بخش قبلی بررسی کردیم، هرچه میزان استفاده از مواد اولیه کمتر باشد، طبیعتاً قیمت چمن مصنوعی نیز کمتر خواهد بود. در تولید چمن مصنوعی موکتی نیز به دلیل ارتفاع الیاف کمتر،‌ مواد اولیه کمتری صرف شده است. این نوع چمن ها برای افرادی که به دنبال خرید چمن مصنوعی ارزان هستند، بسیار مناسب می باشند. علاوه بر این،‌ نظافت چمن مصنوعی موکتی در مقایسه با چمن مصنوعی های دیگر آسان تر می باشد؛ چرا که هر چه ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بیشتر باشد، زباله های بیشتری مابین الیاف قرار خواهند گرفت.

اگر به دلیل شرایط اقتصادی حال حاضر، به فکر خرید چمن مصنوعی دست دوم می باشید، پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از چمن های نامرغوب دست دوم، چمن های موکتی را انتخاب کنید. بدون شک، محصولات دست دوم در مقایسه با محصولات نو دوام و ماندگاری بسیار پایین تری داشته و علاوه بر این دردسرهایی مانند تعمیرات و یا نظافت نیز خواهند داشت. چمن های مصنوعی موکتی شرکت خانه چمن با داشتن کیفیت بالا و در عین حال قیمت مقرون به صرفه، شما را از صرف هزینه های مجدد بابت ترمیم و تعمیر چمن مصنوعی بی نیاز خواهد کرد.

موارد زیر نمونه های چمن مصنوعی موکتی شرکت خانه چمن می باشند که با وجود داشتن الیاف کوتاه،‌ کیفیت بسیار بالایی دارند.


قیمت چمن مصنوعی برای مهد کودک

از آن جا که استفاده از کفپوش های گرانولی ممکن است منجر به ایجاد حساسیت های پوستی در کودکان شود؛ استفاده از چمن های مصنوعی در سال های اخیر برای این منظور طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. چمن مصنوعی در مقایسه با کفپوش ها، نشاط و شادابی بیشتری را برای کودکان فراهم می نماید. در هنگام انتخاب چمن مصنوعی مهد کودک لازم است به ارتفاع این محصول توجه داشته باشید. چمن مصنوعی مهد کودک لازم است به منظور کاهش ضربه، از دسته چمن های مصنوعی پرز بلند انتخاب شوند. هر چه تراکم و ارتفاع چمن استفاده شده بالاتر باشد امکان ضربه پذیری بیشتری خواهد داشت. بر همین اساس بسته به ارتفاع و تراکم چمن انتخابی، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

چمن مصنوعی مهدکودک

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه

چمن های مصنوعی استفاده شده در مدارس با رده سنی دبستان، معمولا محصولاتی فاقد پر کننده سیلیس و گرانول می باشند. گرانول و سیلیس به دلیل امکان ایجاد جساسیت، برای استفاده در چمن های بازی کودکان مناسب نمی باشند. اما استفاده از این پرکننده ها برای چمن های ورزشی رده نوجوانان منعی نخواهد داشت. از چمن های مصنوعی تزئینی نیز می توان به منظور کاربری ورزشی استفاده نمود. استفاده از این چمن ها در مقایسه با انواع ورزشی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

قیمت چمن مصنوعی زمین های ورزشی مدارس، بسته به ارتفاع و جنس الیاف متفاوت می باشد. بهتر است از چمن های مصنوعی ارتفاع بالا به منظور کاهش ضربه های احتمالی حین مسابقه، استفاده نمود. برای این منظور چمن های مصنوعی با ارتفاع 25 میلیمتر به بالا مناسب می باشد.

قیمت چمن مصنوعی مدارس

قیمت چمن مصنوعی برای باغ و تالار

در سال های اخیر چمن های مصنوعی به دلیل عدم نیاز به آبیاری و نگهداری، جایگزین بسیار مناسبی برای چمن های طبیعی در باغ ها و تالار ها گشته اند. از آن جا که این مکان ها در معرض تردد زیاد قرار دارند، بهتر است از انواع مرغوب و با کیفیت استفاده شود. چمن های پر تراکم و دو بافت برای استفاده در زیباسازی باغ و تالار بسیار مناسب می باشند. این محصولات علاوه بر زیبایی بیشتر، دوام بالاتری نیز داشته و برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار میگیرند. بهتر است به منظور طبیعی تر و زیباتر شدن محوطه، از چمن های مصنوعی پرز بلند استفاده شود. چمن مصنوعی 30 میلیمتری وی آی پی یکی از محصولات خاص و بسیار مرغوب در بازار ایران است که برای استفاده در باغ و تالار گزینه بسیار مناسبی می باشد.

قیمت چمن مصنوعی تالارها

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن

شما می توانید از انواع مختلف چمن های مصنوعی با هر ارتفاعی در طراحی روف گاردن ها استفاده نمائید.

اگر در طراحی روف از سنگ استفاده کرده اید ما به شما چمن مصنوعی بین سنگی را پیشنهاد می دهید.  برای انتخاب چمن مصنوعی بین سنگی ابتدا ارتفاع سنگ را در نظر بگیرید و پس از آن چمنی با ارتفاع حدود پنج میلیمتر بالاتر را انتخاب نمائید.

اگر متراژ محوطه روف شما بالاست شما می توانید برای مقرون به صرفه تر شدن، از چمن مصنوعی موکتی برای محوطه سازی قسمت تخت استفاده نمائید. در صورتی که محوطه روف شما دارای هر دو نوع فضای تخت و سنگی می باشد، لازم است از یک نوع چمن به منظور هماهنگی بیشتر استفاده نمائید. برای مثال استفاده همزمان از “چمن مصنوعی 25 میلیمتری سورن” و “چمن مصنوعی 15 میلمیتری سورن” برای این منظور بسیار مناسب می باشد.

قیمت چمن مصنوعی روف

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

برای انتخاب چمن مصنوعی بالکن، محدودیتی برای ارتفاع وجود نخواهد داشت. شما می توانید بسته به میزان بودجه خود از بین تنوع بسیار بالای این محصولات انتخاب مناسبی داشته باشید. همان طور که می دانید هر چه ارتفاع چمن مصنوعی کمتر باشد، قیمت آن نیز به مراتب کمتر خواهد بود. اگر به دنبال چمن مصنوعی نرم و لطیف هستید، بهتر است از چمن های دوبافت استفاده نمائید. چمن های دوبافت در مقایسه با انواع تک بافت تراکم و کیفیت بالاتری داشته و طول عمری برابر با 10 سال خواهند داشت. خوشبختانه با توجه به متراژ کم بالکن و تراس، هزینه استفاده از چمن مصنوعی مرغوب بالا نخواهد بود.

ایجاد فضای سبز کوچکی در منزل در فضای بالکن یا تراس مدتهاست فراگیر شده است. برخی افراد به منظور صرف هزینه کمتر، به دنبال چمن مصنوعی دست دوم می روند. درست است که قیمت چمن مصنوعی دست دوم در مقایسه با چمن های نو ارزان تر است، اما دوام و ماندگاری این محصولات بسیار پائین بوده و پس از مدتی نیاز به خرید مجدد چمن و صرف هزینه دوباره خواهید شد.


قیمت چمن مصنوعی برای رستوران و کافه

همانطور که میدانید با گسترش زندگی شهری و نبود فضای سبز کافی، ایجاد فضایی سبز و دلنشین در رستوران ها و کافه ها، به دلیل زیبایی و نشاطی که ایجاد میکند بهترین ایده برای جذب مشتری است. علاوه بر آن می توانید با استفاده از آبنما و غیره، محیط مورد نظر خود را زیباتر و دلنشین تر کنید. چمن مصنوعی مورد استفاده در رستوران ها و کافه ها به دلیل تردد بسیار بالای افراد، لازم است از انواع مرغوب و با کیفیت انتخاب شوند.

یکی از مهمترین نکته ها در هنگام انتخاب چمن مصنوعی رستوران، در نظر گرفتن ارتفاع آن است. از آن جا که این مکان ها پرتردد هستند؛ ممکن است زباله های بیشتری به الیاف چمن مصنوعی نفوذ کند. از این رو استفاده از چمن های مصنوعی با ارتفاع بالاتر از 35 میلیمتر توصیه نمی شود. هر چه ارتفاع یک چمن بالاتر باشد، نظافت آن نیز دشوارتر خواهد بود. چمن مصنوعی 25 میلیمتری ویستا برای این منظور انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

لازم به ذکر است که به منظور حفظ زیبایی و پاکیزگی چمن مصنوعی رستوران، با استفاده از آب و شوینده های ملایم مانند شامپو فرش، آن را شستشو دهید. شما می توانید به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نظافت، مقاله روش های نظافت چمن مصنوعی را مطالعه فرمائید.

چمن مصنوعی بالکن و تراس

قیمت چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

یکی از کاربردهای بسیار فراگیر چمن های مصنوعی، استفاده در زیباسازی محوطه ها با کفش پوش سنگی می باشد. برای این منظور ابتدا ارتفاع شیارهای مابین سنگ ها را اندازه گیری می نمایند. بسته به ارتفاع سنگ، ارتفاع چمن مصنوعی نیز تعیین می شود. برای داشتن جلوه ای زیباتر، بهتر است ارتفاع چمن به اندازه 5 میلیمتر از سنگ بالاتر باشد. بر همین اساس قیمت چمن مصنوعی بین سنگی نیز متغیر خواهد بود. هر چه ارتفاع چمن بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

برای مثال اگر ارتفاع سنگ مورد نظر شما 2 سانتی متر می باشد، بهتر است از چمن های مصنوعی با ارتفاع 25 میلیمتری استفاده نمائید.

چمن مصنوعی 25 میلمیتری سورن به واسطه کیفیت بالا و قیمت مناسب در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار، انتخاب مناسب تری خواهد بود.


قیمت چمن مصنوعی برای استخر

اگر شما هم به شنا کردن در روزهای گرم تابستانی علاقمندید، از چمن مصنوعی غافل نشوید. تصور کنید به جای قدم گذاشتن بر روی سنگ های داغ، لطافت و نرمی چمن های مصنوعی را زیر پا حس کنید. چمن مصنوعی برای استفاده در محیط های مانند استخر، نه تنها به زیبایی محوطه و داشتن احساس راحتی کمک می کند، بلکه ایمنی بسیار بالایی را برای افراد رقم خواهد زد. چمن مصنوعی مناسب برای دور استخر با داشتن سیستم زهکشی بسیار قوی، آب را به سرعت از قسمت زیرین خارج نموده و خشک می شود. بر همین اساس، از سر شدن و لیز شدن چمن پس از خیس شدن پیشگیری می شود. اما مهم تر از همه اینکه، قیمت چمن مصنوعی برای دور استخر در مقایسه با سایر موارد مورد استفاده مانند موزاییک و سنگفرش بسیار مقرون به صرفه است. شما می توانید با صرف هزینه بسیار اندک، جلوه ای زیبا و و محیطی امن برای استراحت عصرگاهی تابستانی خود ایجاد نمایید.
در زیر برخی از چمن های مصنوعی مناسب برای استفاده در دور استخر را برای شما آورده ایم. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های شرکت خانه چمن تماس حاصل فرمائید.


قیمت چمن مصنوعی برای ویلا

اکثریت کاربردهای تزئینی چمن مصنوعی ک در بالا ذکر شد برای استفاده در ویلا نیز مناسب هستند. شما می توانید بسته به متراژ محوطه و یا بودجه خود، هر یک از مکان های تراس یا بالکن، حیاط و یا روف گاردن ویلای خود را به بهترین شکل ممکن سبز و زیبا کنید. استفاده از چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، مراقبت بسیار کمتری نیاز داشته و از این رو لازم نیست برای نگهداری از محوطه خود از نیروی انسانی کمک بگیرید و همین امر می تواند در صرف هزینه های شما بسیار کمک کننده باشد.

چمن مصنوعی برای حیاط

قیمت فنس چمنی

فنس چمنی یکی دیگر از محصولات خانه چمن است که برای حصارکشی انواع محوطه مثل بالکن، حیاط، ویلا، روف گاردن و … گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. فنس های چمنی علاوه بر ایجاد حصار، از دیده شدن محوطه شما نیز جلوگیری خواهند کرد. علاوه بر این، با استفاده از فنس چمنی، زیبایی و سرسبزی محوطه شما دوچندان می شود. محصولات زیر نمونه هایی از فنس های چمنی تولید شده توسط خانه چمن هستند که نوع چشمه 4 در مقایسه با نوع چشمه 5 ابعاد شبکه ریزتری داشته و برای استفاده جهت محصور ساختن محوطه انتخاب بسیار مناسبی است.

فنس چمنی

قیمت چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی

باشگاه های بدنسازی یکی دیگر از محوطه هایی هستند که می توان با استفاده از چمن مصنوعی، از آنها محیطی دلنشین برای تمرین ورزشکاران ساخت. در روزگار امروز، برای موفقیت در هر کسب و کاری لازم است یک سر و گردن از سایر رقیبان خود بالاتر باشید. تنها با خرید چند دستگاه بدنسازی و تهیه یک سالن، نمی توان به موفقیت رسید. برای جذب ورزشکاران، بهتر است محیط خود را جذاب تر و دلنشین تر کنید. برای رسیدن به این منظور استفاده از کفپوش چمن مصنوعی، راهکار بسیار مناسبی است. ورزشکاران برای انجام برخی از فعالیت های ورزشی، نیاز به نشستن و یا دراز کشیدن کف سالن باشگاه دارند که با استفاده از چمن مصنوعی، راحتی و آسایش آنها فراهم می شود. شرکت خانه چمن با داشتن تجربه بالا در زمینه نصب چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی، صفر تا صد خرید چمن مصنوعی باشگاه همراه شما خواهد بود. چمن های مصنوعی زیر، نمونه هایی از بهترین چمن های مصنوعی موجود هستند که می توانند محیطی خارق العاده و زیبا برای باشگاه ایجاد کنند.


قیمت چمن مصنوعی برای گلف و مینی گلف

با توجه به علاقه و اشتیاق زیاد به این بازی ایجاد کردن یک زمین مناسب از اهمیت زیادی برخودار است. بخصوص در مناطقی که دارای آب و هوای بارونی باشد استفاده از چمن طبیعی برای این بازی مناسب نیست. در زمین های گلف بخش putting green مهم ترین بخش زمین است که با چمن مصنوعی پوشیده شده است. چمن مصنوعی گلف و مینی گلف باید دارای یکسری قواعد و اصولی باشد تا زمین برای آماده بازی شود. این سه محصول پشنهادی یکی از برترین چمن مصنوعی های خانه چمن برای زمین گلف و مینی گلف است.

چمن مصنوعی گلف

قیمت چمن مصنوعی برای محیط کار و اداری

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از شرکت ها و سازمان ها به منظور بهره وری بیشتر کارمندان و ایجاد روحیه و انگیزه، از ایجاد فضاهای سبز استفاده می کنند. برای این منظور می توان از چمن مصنوعی برای محیط کار و اداری به عنوان کفپوشی نرم، زیبا و سبز استفاده کرد. تحقیقات ثابت کرده است که رنگ سبز و آبی به سبب ایجاد آرامش، برای دکوراسیون محوطه های پر استرس بسیار مناسب می باشد. اگر محیط کاری شما محیطی پر تنش است و یا نیاز به تمرکز بالایی دارد، پیشنهاد می کنیم استفاده از چمن مصنوعی را فراموش نکنید. علاوه بر این، چمن مصنوعی برای شرکت ها و سازمان های خصوصی که دارای ارباب رجوع هستند بسیار مناسب است، چرا که ظاهر زیبا و شیک مجموعه، در نگاه اول بسیار حائز اهمیت است و می تواند منجر به جذب مشتری شود. برخی از بهترین مدل های چمن مصنوعی خانه چمن که برای استفاده از فضاهای اداری مناسب هستند موارد زیر می باشند.


چمن مصنوعی پینت بال

بازی پینت بال به یک فعالیت محبوب آخر هفته تبدیل شده است که شامل پرتاب یا شلیک توپ های رنگی به سمت یکدیگر است. در زمین پینت بال پناهگاه هایی قرار دارد تا بازیکنان برای پنهان کردن خود از دید دشمنان استفاده کنند. این پناهگاه ها می تواند با استفاده از چمن مصنوعی پوشیده شود تا علاوه بر ظاهری زیبا، سطحی نرم برای بازیکنان ایجاد کند.

علاوه براین، با پیشرفت تکنولوژی افراد بجای بازی کردن در مکان های خاکی که امکان آسیب دیدگی بیشتری وجود داشت، روی به گزینه بهتری همچون چمن مصنوعی آوردند؛ زیرا این محصول بر خلاف چمن طبیعی محیطی امن و مناسب بوده و به نگهداری کمتری نیاز دارد. نوع چمن مصنوعی مورد استفاده برای سطوح پینت بال معمولاً از نایلون، پلی اتیلن یا ترکیبی از هر دو ساخته می شود که این عامل می تواند بر قیمت چمن مصنوعی پینت بال موثر باشد.


قیمت چمن مصنوعی پدل

زمین بازی پدل در چند سال اخیر از سیمان به رزین های مصنوعی و اکنون به چمن مصنوعی تغییر پیدا کرده است؛ زیرا کفپوش چمن مصنوعی در مقایسه با سایر سطوح، عملکرد ورزشی بهتری را ارائه می دهد که به دنبال آن باعث افزایش ایمنی و نتایج بهتر عملکرد بازیکنان می شود.

همانطور که مطلع هستید، این نوع بازی فقط در مکان های سرپوشیده برگزار نمی شود؛ به همین دلیل، این محصول بصورتی طراحی شده است تا بر اثر بارندگی و شسشتو، آب به راحتی به وسیله سیستم های زهکشی تعبیه شده خارج شود. این کار باعث می شود، عمر چمن مصنوعی شما بیشتر شود؛ زیرا آب در لایه های زیرین نفود پیدا نمی کند. همچنین، این امر باعث جلوگیری از باکتری ها، هاگ ها، گل و لای و سایر مشکلات می شود.

چمن مصنوعی پدل

قیمت چمن مصنوعی تنیس

ورزش تنیس یکی از محبوب ترین ورزش ها در جهان شناخته شده است که بازیکنان در هر سنی می توانند از آن لذت ببرند. اولین چیزی که هنگام بازی برای این ورزش موثر و تاثیر گذار است، سطح زمین بازی می باشد. از این رو، شما باید زمینی را انتخاب کنید تا سطحی صاف و هموار داشته باشد. اما نکته قابل توجه در این است که هنگام انتخاب زمین تنیس باید به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی توجه داشته باشید. با این حال، چمن مصنوعی یکی از بهترین گزینه ها برای زمین تنیس است. چمن مصنوعی تنیس در انواع مختلفی تولید می شود که قیمت هر یک بسته به مواد اولیه استفاده شده، ضخامت، نوع برند و … موثر است.

چمن مصنوعی تنیس

قیمت چمن مصنوعی دیواری

زمانی که وارد مکانی می شوید، اولین موردی که توجه شما را جالب می کند، محوطه آن محیط است. به همین دلیل، اکثر محیط هایی مانند کافه و رستوران از گیاهان طبیعی برای دیزاین محیط خود استفاده می کنند. اما نکته قابل توجه در این است که زمانی که شما از گیاهان طبیعی استفاده می کنید، مشکلاتی همچون آبیاری و نگهداری بیش از حد وجود دارد که این امر باعث می شود زمان زیادی از شما گرفته شود. به همین دلیل، بهتر است از چمن مصنوعی دیواری برای دکوراسیون محیط های خود استفاده کنید. علاوه براین، این محصول در ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شود و به شما این امکان را می دهد تا برای محیط های مختلف از چمن مصنوعی استفاده کنید.

چمن مصنوعی دیواری

قیمت چمن مصنوعی اتاق کودک

ایجاد محیطی امن و زیبا در اتاق بچه ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا کودکان بیشترین زمان را در اتاق بازی خود هستند. به همین دلیل، انتخاب کفش پوش مناسب نرم و منعطف همانند چمن مصنوعی برای محیط بازی کودکان بسیار مهم است. چمن مصنوعی اتاق کوکان از نظر شکل و رنگ تنوع بالایی دارد و به شما این امکان را می دهد که اتاق کودک خود را با توجه به تم اتاق هماهنگ کنید.

قیمت چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی نواری

اگر به فکر اجرای پروژه چمن مصنوعی با طرح بین سنگی هستید، خبر خوب این است که شما می توانید برای صرفه جویی در مصرف چمن و همچنین صرفه جویی در هزینه های خود، از چمن مصنوعی نواری استفاده کنید. چمن های مصنوعی نواری در واقع نوارهایی از چمن مصنوعی با عرض های 5، 7 و 10 سانتی متر است که برای استفاده در چمن های بین سنگی تولید می شود. شما می توانید برای سفارش این محصولات، ضمن تماس با شرکت خانه چمن عرض مورد نظر خود را سفارش دهید.


قیمت نصب چمن مصنوعی

یکی از مهمترین موارد پس از خرید چمن مصنوعی، نصب دقیق آن است. چمن های مصنوعی تزئینی جهت نصب نیاز به متریالی همچون چسب و نوار اتصال دارند. چمن های مصنوعی ورزشی نیز به سیلیس و گرانول به عنوان پر کننده نیازمند می باشند.

درنتیجه صرفا هزینه خود محصول را مد نظر قرار ندهید و متریال شامل، چسب دوجزیی، سیلیس و گرانول، نوار اتصال و هزینه های حمل را نیز در نظر بگیرید. برای نصب قیمت های متفاوتی وجود دارد و بسته به محیط شما دو نوع نصب داریم.

قیمت نصب چمن مصنوعی بین سنگی بیشتر از نصب تخت میباشد زیرا نیاز به برشکاری بیشتری دارد و نصاب به اندازه شیار بین سنگ ها چمن را برش زده و با چسب به سطح میچسباند.این برشکاری اگر در هر شیار بین سنگی متفاوت باشد نصاب قیمت بیشتری برای نصب دریافت خواهد کرد .ولیکن قیمت نصب تخت ارزان تر میباشد زیرا حداقل برشکاری را دارد. البته در این مدل نصب هم برخی نیاز به برشکاری کمتری داشته و در برخی موارد فضای کار به صورتی است که به برشکاری و دقت بیشتری نیاز دارد و برای نصاب سخت تر و وقت گیرتر است.

اطلاعاتی در مورد چمن مصنوعی

انتخاب چمن مصنوعی به عنوان یک پوشش زمینی یا دیواری جایگزین برتر و محبوب‌تری به جای چمن واقعی است که در زیباسازی محیط، بسیار اثرگذار است. علاوه ‌بر این قیمت چمن مصنوعی مناسب‌تر است و افراد را تشویق به خرید آن می‌کند.

سهولت در نگهداری و نظافت برای هر مکانی و زیبا‌تر کردن محیط‌های مختلف و حتی دکوراسیون، باعث شده که این محصولات طرفداران زیادی پیدا کنند. بیشتر چمن‌های مصنوعی از ترکیب پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن و نایلون است که باعث می‌شود در برابر اشعه ماورا بنفش و شرایط جوی نامناسب و بسیاری از سایش‌ها و پارگی‌ها مقاوم باشند.

از چمن‌های مصنوعی به‌ دلیل انعطاف‌پذیری و مقاومت و استحکامی که دارند بیشتر از چمن های طبیعی استفاده می‌کنند.

فواید استفاده از چمن مصنوعی

علاوه‌ بر اینکه قیمت چمن مصنوعی یک ترغیب ‌کننده به ‌جای استفاده از چمن طبیعی است، بسیاری مزایای دیگر باعث شده که پرمصرف و کاربردی به حساب آیند. رسیدگی به چمن طبیعی انرژی و هزینه بسیاری را از شما صرف می‌کند؛ با قبض‌های سرسام‌آور مواجه می‌شوید و نیاز به کوددهی و چمن‌زنی دارید.

این در حالی است که نگهداری چمن مصنوعی بسیار آسان‌تر و با هزینه‌های کمتر است. همچنین برای حفظ چمن‌های طبیعی وقت زیادی نیاز است تا نگهداری خوبی صورت گیرد و وجود چمن مصنوعی در وقت شما به‌شدت صرفه‌جویی می‌کند.

علاوه‌بر این موارد استفاده از چمن‌های طبیعی باعث نگرانی در مورد حشرات، آفت‌ها و بیماری‌های ناشی از این موارد ایجاد می‌کند. اما استفاده از چمن‌های مصنوعی همه این نگرانی‌ها را از بین می‌برد.

ضمن اینکه دیگر نگران آلودگی، گل یا خاک علف‌های طبیعی نیستید و نیازی به چمن‌زنی و کوددهی هم ندارید. همچنین استفاده از چمن‌های مصنوعی گارانتی‌دار، طول عمر بیشتری را به‌دنبال دارد.

قیمت بهترین برند چمن مصنوعی

با توجه به استقبال زیادی که از چمن‌های مصنوعی صورت گرفته است، بسیاری برندهای مختلف در این خصوص فعالیت می‌کنند که باعث نوسان قیمت شده است. قیمت چمن مصنوعی اگر پلاستیکی و جعلی نباشد و همراه با گارانتی باشد به مراتب از موارد دیگر گران‌تر خواهد بود و این امری طبیعی است.

همچنین انواعی که طول عمر بیشتری داشته باشند و از دوام بهتری برخوردار باشند، گران‌تر از بقیه موارد آن هستند. با دقت به اطلاعات داده شده، می‌شود فهمید که قیمت‌های چمن مصنوعی با کیفیت و دوام آن ارتباط مستقیم دارند.

برای خرید و اطمینان از قیمت می‌توانید شرکت‌های معتبر و شناخته‌شده در این خصوص را انتخاب کنید. ضمانتی که این مجموعه‌ها برای چمن های مصنوعی تولید شده می‌دهند نیازهای شما را برای یک خرید خوب رفع می‌کند.

بهترین فروشگاه برای خرید چمن‌های مصنوعی

یکی از بهترین مجموعه‌ها که قیمت چمن مصنوعی و بهترین برندها را مناسب‌تر از هر جای دیگری دارد «خانه چمن» است. می‌توانید به اصالت محصول‌های آنها اطمینان داشته باشید و بهترین‌ها را که از مواد اولیه مرغوب ساخته شده‌اند، تهیه کنید.

ضمن اینکه برای کیفیت علف‌های مصنوعی به شما ضمانت می‌دهند و گارانتی بازگشت وجه می‌تواند شما را به خریدهای باکیفیت، مطمئن‌تر سازد. هرجایی که باشید می‌توانید به ‌راحتی چمن مصنوعی مدنظر خود را به این مجموعه سفارش دهید و محیط خود را زیباتر از قبل سازید.

تفاوت قیمت چمن مصنوعی باکیفیت و بی‌کیفیت

آنچه مشخص است قیمت چمن مصنوعی باکیفیت که عمر و دوام بیشتری داشته باشد نسبت به سایر موارد بیشتر خواهد بود. وزن الیاف به کار رفته در چمن‌ها نمایانگر کیفیت و مشخص‌کننده قیمت است. آن چیزی که بر دوام و عمر محصول تاثیر می‌گذارد، الیاف استفاده شده در علف‌های مصنوعی است.

هرچه کیفیت آنها بالاتر باشد مقاومت چمن‌های مصنوعی بیشتر می‌شود و هرچه علف‌ها بی‌کیفیت‌تر باشند قیمت ارزان‌تر خواهد بود. چمن‌های باکیفیت دوام و استحکام خوبی دارند و الیاف به کار رفته در آنها قوی‌تر از موارد بی‌کیفیت است.

در طولانی مدت الیاف باکیفیت باعث می‌شوند چمن‌ها فرسایش و پارگی کمتری داشته باشند و همین امر باعث می‌شود عمر آنها بیشتر باشد. چمن‌های مصنوعی باکیفیت با مواد اولیه مرغوب، زیبایی بهتری را نسبت به چمن‌هایی که الیاف پلاستیکی بیشتری در آنها استفاده شده است به محیط می‌دهند.

این یکی از عواملی است که قیمت‌های چمن مصنوعی باکیفیت را بالا می‌برد. همچنین از عوامل تاثیرگذار بر تفاوت قیمت‌های چمن مصنوعی باکیفیت و بی‌کیفیت می‌تواند مقاومت آنها در شرایط جوی و آب‌وهوایی متفاوت باشد.

چمن‌هایی که با مواد اولیه بی‌کیفیت و نامرغوب باشند، در مقابل تابش نور یا شرایط آب‌وهوایی زودتر دچار خرابی و پارگی می‌شوند. بنابراین خرید چمن‌های مصنوعی باکیفیت، باتوجه به تفاوت قیمت نه چندان زیاد، انتخاب ایمن‌تر و بهتری به شمار می‌روند.

سخن پایانی

قیمت چمن مصنوعی با صرفه‌تر از چمن‌های طبیعی است و مواردی مانند صرفه‌جویی در وقت و هزینه باعث می‌شود که انتخاب بهتر و پرمصرفی به شما رود. مواردی مانند دوام و استحکام بالا در هر شرایط جوی، عدم نیاز به نگهداری و مراقبت و بسیاری موارد دیگر باعث می‌شوند چمن‌های مصنوعی گزینه مناسبی به جای چمن‌های طبیعی باشند.

اگر به درستی مراقبت‌ها و تمیزکاری در خصوص چمن‌ها صورت گیرد، سالیان سال می‌تواند محیط‌های شما را زیباتر سازد. هنگام خرید تنها به مرغوبیت الیاف، تراکم و ارتفاع علف‌ها توجه داشته باشید و موارد باکیفیت را انتخاب کنید؛ فریب قیمت‌های ارزان چمن‌های بی‌کیفیت را نخورید.

می‌توانید بهترین برندها و قیمت‌ها را در فروشگاه «خانه چمن» پیدا کنید و نسبت به خرید از این مجموعه اطمینان داشته باشید.

شرکت خانه چمن، حرفه ای ترین نصابان را با ارزانترین قیمت نصب چمن مصنوعی در اختیار شما قرار خواهد داد. برای ارائه هر گونه مشاوره رایگان تماس بگیرید.


سوالات متداول

قیمت چمن مصنوعی به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان نخ بکار رفته
نوع نخ بکار رفته
ارتفاع نخ
تراکم بافت
ضخامت نخ
نوع پوشش بکینگ بکار رفته
تک بافت یا دو بافت بودن

چمن مصنوعی مقرون به صرفه تر است یا چمن طبیعی؟

چمن مصنوعی به واسطه عوامل زیر در مقایسه با چمن طبیعی مقرون به صرفه تر می باشد:
عدم نیاز به مراقبت
عدم نیاز به آبیاری
عدم نیاز به آفت کش
عدم نیاز به نیروی انسانی
عدم نیاز به دستگاه چمن زنی

قیمت نصب چمن مصنوعی به چه عواملی بستگی دارد؟

از مهمترین موارد پس از خرید چمن مصنوعی، نصب دقیق آن است. چمن های مصنوعی تزئینی جهت نصب نیاز به متریالی همچون چسب و نوار اتصال دارند. چمن های مصنوعی ورزشی نیز به سیلیس و گرانول به عنوان پر کننده نیازمند می باشند. هرچقدر متراژ محوطه بزرگتر باشد، به متریال بیشتری نیاز است و از این رو هزینه نصب بیشتر خواهد شد.

5 1 رای
ثبت امتیاز شما
اشتراک در
اطلاع از
guest

13 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
miti abn
miti abn
2 سال قبل

خیلی کمک کننده بود. مرسی

مریم
مریم
2 سال قبل

خیلی مقاله کامل و کاربردی بود. خیلی متشکرم ازتون

علی
علی
2 سال قبل

خیلی عالی بود ممنونم

مهسا
مهسا
1 سال قبل

قیمت چمن مصنوعی رنگی بیشتر از چمن مصنوعی عادیه؟

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام ممنون از مقاله جامعتون
قیمت چمن مصنوعی خارجی خوب برای بالکن و تراس از چقدر شروع میشه؟ آیا نصبش هزینه جدا داره یا مجموعتون بعد خرید میاد انجام میده کاراشو؟

حیدری
حیدری
1 سال قبل

من تجربه خرید از شما رو داشتم و واقعا راضی بودم

نصیری
نصیری
1 سال قبل

یه مجموعه حرفه ای و کاربلد👌

سحر
سحر
1 سال قبل

در مقایسه با مراکز دیگه چمن مصنوعی قیمت محصولاتتون بسیار منصفانه است